Materace

Materace hybrydowe, eco, piankowe i sprężynowe Pingslee

Materace hybrydowe, eco, piankowe i sprężynowe Pingslee

Materace piankowe i sprężynowe to dwa najpopularniejsze rodzaje materacy. 

Materace piankowe i sprężynowe to dwa najpopularniejsze rodzaje materacy. Oferują je różni producenci, ale to marka Pingslee wyróżnia się na tle innych producentów materacy. Posiadamy nowoczesny park maszynowy, wykorzystujemy najwyższej jakości materiały, połączymy właściwości surowców naturalnych i nowoczesnych materiałów piankowych, latexu, wysokiej jakości sprężyn. Nasze prace nad poprawą właściwości produkowanych materacy, spowodowały wprowadzenie do procesu produkcyjnego naturalnych materiałów. Trawy morskiej, włosia końskiego, włókien kokosu. Ciekawym projektem zrealizowanym przez Pingslee jest wykorzystanie pianek, latexu i materiałów ekologicznych w jednym procesie wytwarzania materacy. W ten prosty sposób, można idealnie dopasować twardość materaca do swoich potrzeb i specyficznych właściwości higroskopijnych materiałów naturalnych.


Pingslee materace sprężynowe produkowane są w nowoczesnej technologii. To nie są zgrzytające sprężyny bujające całym łóżkiem. 


Każda sprężyna ulokowana jest precyzyjnie w swojej kieszeni. Taka konstrukcja materaca zapewnia kierunkowe, punktowe ugięcie materaca tylko w miejscach o zwiększonym nacisku . Kieszeniowe materace Pingslee to bardzo dobry wybór przy łóżkach dwuosobowych. Użytkownicy nie odczuwają ruchu współpartnera. Połączenie nowoczesnej budowy kieszeniowej materacy z naturalnym końskim włosiem podnosi komfort wypoczynku na wyższy poziom.

Końskie włosie

 Końskie włosie ze względu na swoją budowę jest materiałem, który przeciwdziała rozmnażaniu się bakterii i roztoczy. Szczególną cechą końskiego włosia jest bardzo wolne pochłanianie wody. Wynika to z wewnętrznej konstrukcji pojedynczego włosa. Drobne łuski otaczają pokryty kanalikami rdzeń(otoczony cienką warstwą oleju). W połączeniu z dużą sztywnością sprawia, że warstwa włosia, która jest mocno ściśnięta, tworzy trudno przepuszczalną dla wody barierę. I tutaj następuje dodatkowa, szczególna i rzadko spotykana cecha końskiego włosia. Zmoczone szybko oddaje wilgoć do otoczenia (jest hydrofobowe).

Czyli w przypadku materaca tworzy środowisko gdzie lubiące wilgoć bakterie nie rozmnażają się. Materac już po krótkim czasie jest suchy, więc jest to szczególnie dobre rozwiązanie u osób ze zwiększoną potliwością.


trawa morska

Trawa morska

Innowacyjny materac sprężynowo-kieszeniowy z trawą morską jest idealny dla astmatyków!
Jod zawarty w trawie morskiej powoli i stopniowo się uwalnia. W takiej naturalnej formie tworzy coś w rodzaju tarczy ochronnej przeciwko alergenom. Wkłady z tej rośliny poleca się więc szczególnie astmatykom oraz osobom, które mają inne schorzenia układu oddechowego, ponieważ pozytywnie wpływa na proces oddychania. Doskonale sprawdza się także w modelach dla niemowląt i dzieci. Przewiewna, lekka warstwa trawy morskiej nie tylko wspomaga przepływ powietrza, ale także staje się naturalnym i bezpiecznym źródłem rzadkiego pierwiastka. 

Trawa morska używana jest w materacach po stronie twardej w celu utwardzenia powierzchni. Surowiec ten zapobiega poceniu się. Materace ze stroną twardą będą odpowiednie dla osób, których waga - przynajmniej jednej osoby przekracza 100 kg

Włókno kokosowe

Włókna kokosowe

Włókno kokosowe jest produktem naturalnym, które pozyskiwane jest ze skorupy orzecha kokosowego. W materacach kokosowych stosuje się specjalną warstwę wykonaną ze sprasowanego włókna kokosowego. Łącząc je najczęściej z mleczkiem lateksowym otrzymujemy jednolity blok. Dzięki dodatkowi lateksu maty kokosowe są bardziej elastyczne co zapobiega ich przełamania, dlatego mogą być zginane bez ryzyka.
Występujące we włóknach kokosowych sole mineralne, zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów, takich jak bakterie i roztocza.

Włókna kokosowe dobrze pochłaniają i oddają wilgoć, dlatego nie powodują nadmiernego zawilgocenia materaca. Wspierają cyrkulację powietrza, przez co zapewniają większy komfort snu. Dzięki swojej sztywności umożliwiają podniesienie twardości materaca do żądanych parametrów. Mają korzystny wpływ na jego trwałość. 

Adres

ul. Brukowa 12
91-341 Łódź


Kontakt

Email:handel@pingslee.com
Tele 1: +48 519 720 780
Tele 2: +48 512 103 799
Tele 3: +48 602 444 600

Linki
  • HOME
  • Katalog Materace
  • Katalog Poduszki
  • Katalog toppery, pokrowce
Współpraca

Zapraszamy do współpracy hurtownie, sklepy, dystrybutorów na EU