Materac Heliodor

Materac Heliodor

Materac kieszeniowy, wielostrefowy z pianką Memory.

Sprężyny stalowe stanowiące trzon konstrukcji tego materaca nie są ze sobą połączone. Umieszczono je w oddzielnych woreczkach materiałowych co umożliwia przyjmowanie pojedynczego nacisku punktowego na całej powierzchni użytkowej materaca. Każda ze sprężyn, pracując niezależnie od pozostałych eliminuje efekt uginania dużych powierzchni przy pojedynczym nacisku punktowym.

Oznacza to między innymi, że każda z dwóch osób korzystających jednocześnie z materaca ma zapewniony wysoki komfort wypoczynku. Rozwiązanie takie eliminuje równocześnie efekty dźwiękowe - odgłosy pracujących podczas użytkowania materaca sprężyn są zminimalizowane.

Dwumetrowa długość materaca podzielona jest na dziewięć stref wypełnionych zespołami sprężyn kieszeniowych o różnych stopniach twardości. Takie rozwiązanie zapewnia właściwe dopasowanie poszczególnych stref materaca do zróżnicowanego stopnia nacisku naszego ciała. Dziewięciostrefowy zespół sprężyn kieszeniowych wzmocniony jest obustronnie warstwami tkaniny technicznej co zwiększa walory użytkowe materaca jednocześnie zapewniając konstrukcji większą trwałość.

Wzmacniające konstrukcję całego materaca otuliny separujące warstwę sprężyn kieszeniowych od pozostałych warstw wykonane są z płatów filcu.

Materac uzupełniony jest jednostronnie o wykonaną z surowca naturalnego warstwę kokosową. Delikatnie spleciona, bardzo lekka i przewiewna mata kokosowa usztywnia konstrukcję materaca zapewniając mu jednocześnie odpowiednie właściwości wentylacyjne.

Wkład kieszeniowy uzupełniony o warstwę kokosową otulony jest ze wszystkich stron warstwami komfortowej pianki poliuretanowej o wysokiej elastyczności i wytrzymałości

Jedna z stron materaca wzbogacona jest o warstwę termoplastycznej pianki Visco. Warstwa ta pod wpływem ciepła naszego ciała poddaje się jego naciskowi bez tzw. efektu prężenia zwrotnego (memory). Oznacza to, że aktywnie dostosowuje swój kształt do anatomicznego profilu naszego ciała, nie powodując przy tym na nie ucisku. Dzięki swojej elastyczności oraz wyżej opisanym właściwościom doskonale podpiera korpus tułowia co zapewnia bardzo wysoki komfort wypoczynku.

Konstrukcja materaca umożliwia efektywne korzystanie z obu stron materaca - z dwóch powierzchni użytkowych o odmiennych walorach praktycznych.

Pokrowiec wykonany jest z pikowanej dzianiny poliestrowej uzupełnionej o warstwę ocieplacza o gramaturze 200 g/m². 

Adres

ul. Brukowa 12
91-341 Łódź


Kontakt

Email:handel@pingslee.com
Tele 1: +48 519 720 780
Tele 2: +48 512 103 799
Tele 3: +48 602 444 600

Linki
  • HOME
  • Katalog Materace
  • Katalog Poduszki
  • Katalog toppery, pokrowce
Współpraca

Zapraszamy do współpracy hurtownie, sklepy, dystrybutorów na EU